LOG IN  |  REGISTER
  2017 WGAP MATCH RESULTS
   Match#:    

  PHILADELPHIA CUP

 Phila Cricket 1 defeated  Wilmington 14 - 3
 Merion 1 defeated  Huntingdon Valley 14 - 3
 Sunnybrook 1 defeated  Sandy Run 14 - 3
 

  SECOND CUP

 Medford Village 1 defeated  Aronimink 15 - 2
 Manufacturers’ 1 defeated  Overbrook 15 - 2
 Gulph Mills 1 defeated  Old York Road 15 - 2
 

  THIRD CUP

 Riverton 1 defeated  Radley Run 15 - 2
 DuPont 1 defeated  Commonwealth 14˝ - 2˝
 Merion 2 defeated  Waynesborough 14 - 3
 

  FOURTH CUP

 Phila Country 1 defeated  Whitford 17 - 0
 Indian Valley 1 defeated  Spring Ford 14 - 3
 Doylestown 1 defeated  Phila Cricket 24 - 3
 

  FIFTH CUP

 Llanerch 1 defeated  Chester Valley 15 - 2
 Whitemarsh 1 defeated  Penn Oaks 14 - 3
 Old York (NJ) 1 defeated  Little Mill 17 - 0
 

  SIXTH CUP

 Gulph Mills 2 defeated  Trenton 14 - 3
 Tavistock 1 defeated  Kennett Square 15 - 2
 Wilmington 2 defeated  Philmont 16 - 1
 

  SEVENTH CUP

 Hersheys Mill 1 defeated  St. Davids 14 - 3
 Cedarbrook 1 defeated  Plymouth 14 - 3
 North Hills 1 defeated  Huntingdon Valley 25 - 2
 

  EIGHTH CUP

 Spring Mill 1 defeated  Rolling Green 16 - 1
 Springhaven 1 defeated  Brookside- Pottsto 17 - 0
 Talamore 1 defeated  Yardley 15 - 2
 

  NINTH CUP

 Sandy Run 2 defeated  Blue Bell 16 - 1
 Merion 3 defeated  Concord 15 - 2
 Jericho National 1 defeated  Medford Lakes 14 - 3
 

  TENTH CUP

 West Chester 1 defeated  DuPont 25 - 2
 RiverCrest 1 defeated  Whitemarsh 26 - 1
 Waynesborough 2 defeated  Spring Ford 24 - 3
 

  ELEVENTH CUP

 Phila Cricket 3 defeated  Bluestone 14 - 3
 Phila Country 2 defeated  Indian Valley 26 - 1
 Old York Road 2 defeated  Sunnybrook 24 - 3
 

  TWELFTH CUP

 Gulph Mills 3 defeated  Wilmington 34 - 3
 Lu Lu 1 defeated  Overbrook 24 - 3
 Aronimink 2 defeated  Manufacturers’ 26 - 1
 

  THIRTEENTH CUP

 Aronimink 3 defeated  Riverton 26 - 1
 Chester Valley 2 defeated  Radley Run 25 - 2
 Moorestown 1 defeated  Phoenixville 17 - 0
 

  FOURTEENTH CUP

 Lookaway 1 defeated  Phila Country 37 - 0
 Torresdale 1 defeated  Doylestown 24 - 3
 Fieldstone 1 defeated  Llanerch 25 - 2
 

  FIFTEENTH CUP

 St. Davids 2 defeated  Waynesborough 34 - 3
 Laurel Creek 1 defeated  White Manor 14 - 3
 Kennett Square 2 defeated  Radnor Valley 15 - 2
 

  SIXTEENTH CUP

 Medford Village 2 defeated  Cedarbrook 26 - 1
 Merchantville 1 defeated  Merion 45 - 2
 Huntingdon Valley 3 defeated  Tavistock 24 - 3
 

  SEVENTEENTH CUP

 Applebrook 1 defeated  Commonwealth 24 - 3
 Bala 1 defeated  Trenton 27 - 0
 DuPont 3 defeated  Little Mill 24 - 3
 

  EIGHTEENTH CUP

 RiverCrest 2 defeated  Manufacturers’ 37 - 0
 Hartefeld 1 defeated  Penn Oaks 25 - 2
 Old York Road 3 defeated  Springhaven 26 - 1
 

  NINETEENTH CUP

 Aronimink 4 defeated  St. Davids 37 - 0
 Applecross 1 defeated  Hersheys Mill 25 - 2
 Waynesborough 4 vs  Huntingdon Valley 4
 

  TWENTIETH CUP

 Phila Cricket 4 defeated  Sandy Run 37 - 0
 Overbrook 3 defeated  North Hills 26 - 1
 French Creek 1 defeated  Burlington 16 - 1
 

  TWENTY-FIRST CUP

 RiverCrest 3 defeated  Kennett Square 37 - 0
 Stonewall 1 defeated  Old York (NJ) 26 - 1
 Whitemarsh 3 defeated  Jericho National 26 - 1
 

  TWENTY-SECOND CUP

 Trump National 1 defeated  Talamore 24 - 3
 Hartefeld 2 defeated  Merion 55 - 2
 Doylestown 3 vs  Radley Run 3
 

  TWENTY-THIRD CUP

 Torresdale 2 defeated  White Manor 24 - 3
 Phila Cricket 5 defeated  Whitemarsh 46 - 1