LOG IN  |  REGISTER
  2018 WGAP MATCH STANDINGS
   Year: 

  PHILADELPHIA CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Merion 1 3 1 0 18 10
 Huntingdon Valley 1 3 1 0 17 11
 Phila Cricket 1 2 2 0 17 11
 Wilmington 1 2 2 0 14 14
 Sunnybrook 1 1 3 0 12 16
 Gulph Mills 1 1 3 0 6 22

  SECOND CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Old York Road 1 4 0 0 21 7
 Medford Village 1 3 1 0 17 11
 Commonwealth 1 2 2 0 15 13
 Sandy Run 1 2 2 0 10 18
 Aronimink 1 1 3 0 11 17
 Manufacturers’ 1 0 4 0 10 18

  THIRD CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Merion 2 4 0 0 22 6
 DuPont 1 3 1 0 15 13
 Riverton 1 2 2 0 14 14
 Radley Run 1 1 3 0 13 15
 Overbrook 1 1 3 0 11 17
 Waynesborough 1 1 3 0 9 19

  FOURTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Phila Country 1 4 0 0 18 10
 Old York (NJ) 1 3 1 0 19 9
 Phila Cricket 2 3 1 0 18 10
 Doylestown 1 1 3 0 11 17
 Indian Valley 1 1 3 0 11 17
 Spring Ford 1 0 4 0 7 21

  FIFTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Llanerch 1 4 0 0 23 5
 Penn Oaks 1 3 1 0 16 12
 Whitemarsh 1 2 2 0 17 11
 Chester Valley 1 2 2 0 15 13
 Gulph Mills 2 1 3 0 10 18
 Whitford 1 0 4 0 3 25

  SIXTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Hershey’s Mill 1 4 0 0 21 7
 Little Mill 1 3 1 0 19 9
 Trenton 1 2 2 0 13 15
 Philmont 1 2 2 0 9 19
 Wilmington 2 1 3 0 12 16
 Tavistock 1 0 4 0 10 18

  SEVENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Huntingdon Valley 2 4 0 0 23 5
 Cedarbrook 1 2 2 0 15 13
 Spring Mill 1 2 2 0 13 15
 North Hills 1 2 2 0 12 16
 St. Davids 1 1 3 0 13 15
 Kennett Square 1 1 3 0 8 20

  EIGHTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 RiverCrest 1 4 0 0 23 5
 Talamore 1 3 1 0 19 9
 Jericho National 1 2 2 0 16 12
 1912 1 1 3 0 10 18
 Springhaven 1 1 3 0 9 19
 Yardley 1 1 3 0 7 21

  NINTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Medford Lakes 1 4 0 0 17 11
 Merion 3 3 1 0 20 8
 Brookside- Pottsto 1 2 2 0 15 13
 Sandy Run 2 2 2 0 13 15
 Rolling Green 1 1 3 0 10 18
 Blue Bell 1 0 4 0 9 19

  TENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Aronimink 2 4 0 0 25 3
 West Chester 1 3 1 0 18 10
 DuPont 2 2 2 0 12 16
 Whitemarsh 2 2 2 0 12 16
 Phila Country 2 1 3 0 12 16
 Concord 1 0 4 0 5 23

  ELEVENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Sunnybrook 2 3 1 0 19 9
 Old York Road 2 3 1 0 18 10
 Phila Cricket 3 3 1 0 17 11
 Waynesborough 2 2 2 0 9 19
 Bluestone 1 1 3 0 13 15
 Spring Ford 2 0 4 0 8 20

  TWELFTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Aronimink 3 4 0 0 23 5
 Overbrook 2 3 1 0 16 12
 Lu Lu 1 2 2 0 15 13
 Manufacturers’ 2 2 2 0 14 14
 Gulph Mills 3 1 3 0 10 18
 Indian Valley 2 0 4 0 6 22

  THIRTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Fieldstone 1 4 0 0 27 1
 Moorestown 1 3 1 0 14 14
 Wilmington 3 2 2 0 15 13
 Riverton 2 2 2 0 12 16
 Radley Run 2 1 3 0 11 17
 Chester Valley 2 0 4 0 5 23

  FOURTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Torresdale 1 4 0 0 24 4
 Laurel Creek 1 3 1 0 21 7
 Lookaway 1 3 1 0 18 10
 Doylestown 2 2 2 0 15 13
 Phoenixville 1 0 4 0 4 24
 Phila Country 3 0 4 0 2 26

  FIFTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Kennett Square 2 3 1 0 18 10
 St. Davids 2 3 1 0 18 10
 White Manor 1 3 1 0 17 11
 Medford Village 2 2 2 0 12 16
 Radnor Valley 1 1 3 0 11 17
 Llanerch 2 0 4 0 8 20

  SIXTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 RiverCrest 2 4 0 0 26 2
 Bala 1 3 1 0 20 8
 Huntingdon Valley 3 2 2 0 14 14
 Merion 4 1 3 0 11 17
 Waynesborough 3 1 3 0 7 21
 Cedarbrook 2 1 3 0 6 22

  SEVENTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Applebrook 1 4 0 0 22 6
 Commonwealth 2 2 2 0 17 11
 Tavistock 2 2 2 0 15 13
 Trenton 2 2 2 0 12 16
 Merchantville 1 1 3 0 10 18
 DuPont 3 1 3 0 8 20

  EIGHTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 French Creek 1 3 0 0 19 2
 Applecross 1 2 1 0 15 6
 Hartefeld 1 2 2 0 12 16
 Penn Oaks 2 1 2 0 6 15
 Little Mill 2 0 3 0 4 17

  NINETEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Stonewall 1 3 1 0 20 8
 Aronimink 4 3 1 0 18 10
 Hershey’s Mill 2 2 2 0 15 13
 Springhaven 2 2 2 0 11 17
 Huntingdon Valley 4 1 3 0 10 18
 Old York Road 3 1 3 0 10 18

  TWENTIETH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Phila Cricket 4 3 1 0 21 7
 Burlington 1 2 2 0 17 11
 Sandy Run 3 2 2 0 13 15
 St. Davids 3 2 2 0 11 17
 North Hills 2 2 2 0 10 18
 Overbrook 3 1 3 0 12 16

  TWENTY-FIRST CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 RiverCrest 3 3 0 0 19 2
 Hartefeld 2 2 1 0 11 10
 Old York (NJ) 2 1 2 0 10 11
 Whitemarsh 3 1 2 0 9 12
 Kennett Square 3 1 3 0 7 21

  TWENTY-SECOND CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Talamore 2 4 0 0 19 9
 Trump National 1 3 1 0 19 9
 Phila Cricket 5 2 2 0 18 10
 Merion 5 2 2 0 13 15
 Whitemarsh 4 1 3 0 13 15
 Doylestown 3 0 4 0 2 26

  TWENTY-THIRD CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Downingtown 1 2 0 0 13 1
 White Manor 2 1 0 1 8 5
 Rolling Green 2 1 1 1 9 10
 Torresdale 2 0 3 0 3 17