LOG IN  |  REGISTER
  2018 TEAM MATCH 5 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

2018 Match Schedule

Tuesday, May 8, 2018

Home Team is listed in 1st column 
PHILADELPHIA CUP
Philadelphia Cricket 1 vs Merion 1
Huntingdon Valley 1 vs Wilmington 1
Sunnybrook 1 vs Gulph Mills 1
 
SECOND CUP
Manufacturers 1 vs Old York Road 1
Sandy Run 1 vs Aronimink 1
Medford Village 1 vs Commonwealth National 1
     
THIRD CUP
DuPont 1 vs Merion 2
Riverton 1 vs Overbrook 1
Radley Run 1 vs Waynesborough 1
     
FOURTH CUP
Philadelphia Country 1 vs Spring Ford 1
Indian Valley 1 vs Philadelphia Cricket 2
Old York - Chesterfield 1 vs Doylestown 1
     
FIFTH CUP
Penn Oaks 1 vs Whitford 1
Llanerch 1 vs Whitemarsh Valley 1
Chester Valley 1 vs Gulph Mills 2
     
SIXTH CUP
Little Mill 1 vs Philmont 1
Wilmington 2 vs Hershey's Mill 1
Trenton 1 vs Tavistock 1
     
SEVENTH CUP
North Hills 1 vs Kennett Square 1
Spring Mill 1 vs St. Davids 1
Cedarbrook 1 vs Huntingdon Valley 2
     
EIGHTH CUP
Talamore 1 vs Jericho National 1
Springhaven 1 vs RiverCrest 1
Yardley 1 vs Plymouth 1
     
NINTH CUP
Medford Lakes 1 vs Blue Bell 1
Sandy Run 2 vs Rolling Green 1
Merion 3 vs Brookside - Pottstown 1
     
TENTH CUP
Philadelphia Country 2 vs Whitemarsh Valley 2
Concord 1 vs DuPont 2
West Chester 1 vs Aronimink 2
     
ELEVENTH CUP
Waynesborough 2 vs Old York Road 2
Philadelphia Cricket 3 vs Sunnybrook 2
Bluestone 1 vs Spring Ford 2
     
TWELFTH CUP
Indian Valley 2 vs Lulu 1
Overbrook 2 vs Gulph Mills 3
Aronimink 3 vs Manufacturers 2
     
THIRTEENTH CUP
Wilmington 3 vs Fieldstone 1
Chester Valley 2 vs Moorestown 1
Riverton 2 vs Radley Run 2
     
FOURTEENTH CUP
Doylestown 2 vs Phoenixville 1
Lookaway 1 vs Laurel Creek 1
UL at Torresdale 1 vs Philadelphia Country 3
     
FIFTEENTH CUP
White Manor 1 vs St. Davids 2
Medford Village 2 vs Radnor Valley 1
Kennett Square 2 vs Llanerch 2
     
SIXTEENTH CUP
Bala 1 vs Cedarbrook 2
Waynesborough 3 vs RiverCrest 2
Huntingdon Valley 3 vs Merion 4
     
SEVENTEENTH CUP
Merchantville 1 vs Tavistock 2
Applebrook 1 vs Trenton 2
Commonwealth National 2 vs DuPont 3
     
EIGHTEENTH CUP
French Creek 1 vs BYE
Little Mill 2 vs Hartefeld 1
Applecross 1 vs Penn Oaks 2
     
NINETEENTH CUP
Stonewall 1 vs Huntingdon Valley 4
Hershey's Mill 2 vs Aronimink 4
Old York Road 3 vs Springhaven 2
     
TWENTIETH CUP
Burlington 1 vs Overbrook 3
North Hills 2 vs Sandy Run 3
Philadelphia Cricket 4 vs St. Davids 3
     
TWENTY-FIRST CUP
Kennett Square 3 vs Hartefeld 2
Old York - Chesterfield 2 vs BYE
Whitemarsh Valley 3 vs RiverCrest 3
     
TWENTY-SECOND CUP
Merion 5 vs Doylestown 3
Whitemarsh Valley 4 vs Trump National 1
Talamore 2 vs Philadelphia Cricket 5