LOG IN  |  REGISTER
  2018 TEAM MATCH 4 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

             

2018 Match Schedule

             

Friday, May 4, 2018

             
Home Team is listed in 1st column               
PHILADELPHIA CUP
Merion 1 vs Sunnybrook 1
Philadelphia Cricket 1 vs Huntingdon Valley 1
Wilmington 1 vs Gulph Mills 1
 
SECOND CUP
Commonwealth National 1 vs Aronimink 1
Old York Road 1 vs Medford Village 1
Sandy Run 1 vs Manufacturers 1
     
THIRD CUP
DuPont 1 vs Riverton 1
Merion 2 vs Radley Run 1
Waynesborough 1 vs Overbrook 1
     
FOURTH CUP
Philadelphia Country 1 vs Philadelphia Cricket 2
Indian Valley 1 vs Doylestown 1
Spring Ford 1 vs Old York - Chesterfield 1
     
FIFTH CUP
Penn Oaks 1 vs Chester Valley 1
Whitford 1 vs Whitemarsh Valley 1
Llanerch 1 vs Gulph Mills 2
     
SIXTH CUP
Trenton 1 vs Philmont 1
Tavistock 1 vs Wilmington 2
Hershey's Mill 1 vs Little Mill 1
     
SEVENTH CUP
North Hills 1 vs Cedarbrook 1
Kennett Square 1 vs Spring Mill 1
Huntingdon Valley 2 vs St. Davids 1
     
EIGHTH CUP
Springhaven 1 vs Talamore 1
RiverCrest 1 vs Yardley 1
Plymouth 1 vs Jericho National 1
     
NINTH CUP
Blue Bell 1 vs Merion 3
Brookside - Pottstown 1 vs Rolling Green 1
Medford Lakes 1 vs Sandy Run 2
     
TENTH CUP
West Chester 1 vs Philadelphia Country 2
Whitemarsh Valley 2 vs DuPont 2
Aronimink 2 vs Concord 1
     
ELEVENTH CUP
Bluestone 1 vs Waynesborough 2
Spring Ford 2 vs Sunnybrook 2
Old York Road 2 vs Philadelphia Cricket 3
     
TWELFTH CUP
Lulu 1 vs Gulph Mills 3
Indian Valley 2 vs Aronimink 3
Overbrook 2 vs Manufacturers 2
     
THIRTEENTH CUP
Moorestown 1 vs Riverton 2
Radley Run 2 vs Wilmington 3
Fieldstone 1 vs Chester Valley 2
     
FOURTEENTH CUP
Phoenixville 1 vs Lookaway 1
Doylestown 2 vs Philadelphia Country 3
UL at Torresdale 1 vs Laurel Creek 1
     
FIFTEENTH CUP
St. Davids 2 vs Llanerch 2
Radnor Valley 1 vs White Manor 1
Kennett Square 2 vs Medford Village 2
     
SIXTEENTH CUP
RiverCrest 2 vs Bala 1
Waynesborough 3 vs Merion 4
Cedarbrook 2 vs Huntingdon Valley 3
     
SEVENTEENTH CUP
Merchantville 1 vs Trenton 2
Tavistock 2 vs Commonwealth National 2
DuPont 3 vs Applebrook 1
     
EIGHTEENTH CUP
Manufacturers 3 vs Applecross 1
Hartefeld 1 vs French Creek 1
Penn Oaks 2 vs Little Mill 2
     
NINETEENTH CUP
Aronimink 4 vs Old York Road 3
Hershey's Mill 2 vs Stonewall 1
Springhaven 2 vs Huntingdon Valley 4
     
TWENTIETH CUP
St. Davids 3 vs Burlington 1
North Hills 2 vs Overbrook 3
Sandy Run 3 vs Philadelphia Cricket 4
     
TWENTY-FIRST CUP
Whitemarsh Valley 3 vs Kennett Square 3
Hartefeld 2 vs Jericho National 2
Old York - Chesterfield 2 vs RiverCrest 3
     
TWENTY-SECOND CUP
Philadelphia Cricket 5 vs Doylestown 3
Trump National 1 vs Merion 5
Talamore 2 vs Whitemarsh Valley 4