LOG IN  |  REGISTER
  2019 4TH TEAM MATCH SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

             

2019 Match Schedule

             

Friday, May 3, 2019

             
Home Team is listed in 1st column               
PHILADELPHIA CUP    
Sunnybrook 1 vs Merion 1
Huntingdon Valley 1 vs Philadelphia Cricket 1
Gulph Mills 1 vs Wilmington 1
     
SECOND CUP    
Aronimink 1 vs Commonwealth 1
Medford Village 1 vs Old York Road 1
Merion 2 vs Sandy Run 1
     
THIRD CUP    
Riverton 1 vs DuPont 1
Radley Run 1 vs Manufacturers 1
Overbrook 1 vs Philadelphia Country 1
     
FOURTH CUP    
Philadelphia Cricket 2 vs Waynesborough 1
Doylestown 1 vs Indian Valley 1
Old York - Chesterfield 1 vs Llanerch 1
     
FIFTH CUP    
Chester Valley 1 vs Penn Oaks 1
Whitemarsh Valley 1 vs Hershey's Mill 1
Gulph Mills 2 vs Spring Ford 1
     
SIXTH CUP    
Philmont 1 vs Trenton 1
Wilmington 2 vs Huntingdon Valley 2
Little Mill 1 vs Whitford 1
     
SEVENTH CUP    
RiverCrest 1 vs Tavistock 1
North Hills 1 vs Spring Mill 1
St Davids 1 vs Cedarbrook 1
     
EIGHTH CUP    
Talamore 1 vs Aronimink 2
Yardley 1 vs Kennett Square 1
Jericho 1 vs 1912 Club 1
     
NINTH CUP    
Springhaven 1 vs Medford Lakes 1
Rolling Green 1 vs Sandy Run 2
Brookside-Pottstown 1 vs Merion 3
     
TENTH CUP    
Philadelphia Country 2 vs West Chester 1
DuPont 2 vs Whitemarsh Valley 2
Sunnybrook 2 vs Blue Bell 1
     
ELEVENTH CUP    
Old York Road 2 vs Waynesborough 2
Concord 1 vs Philadelphia Cricket 3
Aronimink 3 vs Fieldstone 1
     
TWELFTH CUP    
Union League - Torresdale 1 vs LuLu 1
Spring Ford 2 vs Bluestone 1
Manufacturers 2 vs Overbrook 2
     
THIRTEENTH CUP    
Riverton 2 vs Wilmington 3
Radley Run 2 vs Gulph Mills 3
Moorestown 1 vs Indian Valley 2
     
FOURTEENTH CUP    
Lookaway 1 vs RiverCrest 2
St. Davids 2 vs Doylestown 2
Laurel Creek 1 vs Chester Valley 2
     
FIFTEENTH CUP    
Phoenixville 1 vs Philadelphia Country 3
White Manor 1 vs Radnor Valley 1
Medford Village 2 vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP    
Bala 1 vs Llanerch 2
Merion 4 vs French Creek 1
Huntingdon Valley 3 vs Cedarbrook 2
     
SEVENTEENTH CUP    
Merchantville 1 vs Applebrook 1
Trenton 2 vs Commonwealth 2
Tavistock 2 vs Waynesborough 3
     
EIGHTEENTH CUP    
Stonewall 1 vs DuPont 3
Hartefeld 1 vs Little Mill 2
Penn Oaks 2 vs Applecross 1
     
NINETEENTH CUP    
Old York Road 3 vs Aronimink 4
Philadelphia Cricket 4 vs Hershey's Mill 2
RiverCrest 3 vs Springhaven 2
     
TWENTIETH CUP    
Overbrook 3 vs St. Davids 3
North Hills 2 vs Huntingdon Valley 4
Burlington 1 vs Sandy Run 3
     
TWENTY-FIRST CUP    
Kennett Square 3 vs Whitemarsh Valley 3
Philadelphia Cricket 5 vs Talamore 2
Merion 5 vs Trump National 1
     
TWENTY-SECOND CUP    
Doylestown 3 vs Union League - Torresdale 2
White Manor 2 vs Rolling Green 2
RiverCrest 4 vs Downingtown 1