LOG IN  |  REGISTER
  2018 TEAM MATCH 3 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

             

2018 Match Schedule

             

Tuesday, May 1, 2018

             
Home Team is listed in 1st column              
PHILADELPHIA CUP
Gulph Mills 1 vs Merion 1
Wilmington 1 vs Philadelphia Cricket 1
Sunnybrook 1 vs Huntingdon Valley 1
 
SECOND CUP
Old York Road 1 vs Commonwealth National 1
Medford Village 1 vs Sandy Run 1
Manufacturers 1 vs Aronimink 1
     
THIRD CUP
Radley Run 1 vs DuPont 1
Waynesborough 1 vs Riverton 1
Merion 2 vs Overbrook 1
     
FOURTH CUP
Doylestown 1 vs Philadelphia Country 1
Philadelphia Cricket 2 vs Spring Ford 1
Indian Valley 1 vs Old York - Chesterfield 1
     
FIFTH CUP
Chester Valley 1 vs Whitford 1
Llanerch 1 vs Penn Oaks 1
Whitemarsh Valley 1 vs Gulph Mills 2
     
SIXTH CUP
Philmont 1 vs Tavistock 1
Wilmington 2 vs Little Mill 1
Trenton 1 vs Hershey's Mill 1
     
SEVENTH CUP
Huntingdon Valley 2 vs Kennett Square 1
Spring Mill 1 vs North Hills 1
Cedarbrook 1 vs St. Davids 1
     
EIGHTH CUP
Jericho National 1 vs Yardley 1
Springhaven 1 vs Plymouth 1
RiverCrest 1 vs Talamore 1
     
NINTH CUP
Rolling Green 1 vs Blue Bell 1
Medford Lakes 1 vs Merion 3
Sandy Run 2 vs Brookside - Pottstown 1
     
TENTH CUP
Aronimink 2 vs Whitemarsh Valley 2
Concord 1 vs West Chester 1
Philadelphia Country 2 vs DuPont 2
     
ELEVENTH CUP
Bluestone 1 vs Old York Road 2
Spring Ford 2 vs Philadelphia Cricket 3
Waynesborough 2 vs Sunnybrook 2
     
TWELFTH CUP
Gulph Mills 3 vs Indian Valley 2
Manufacturers 2 vs Lulu 1
Overbrook 2 vs Aronimink 3
     
THIRTEENTH CUP
Chester Valley 2 vs Wilmington 3
Fieldstone 1 vs Riverton 2
Moorestown 1 vs Radley Run 2
     
FOURTEENTH CUP
Laurel Creek 1 vs Philadelphia Country 3
Phoenixville 1 vs UL at Torresdale 1
Lookaway 1 vs Doylestown 2
     
FIFTEENTH CUP
Radnor Valley 1 vs St. Davids 2
Llanerch 2 vs Medford Village 2
White Manor 1 vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP
Bala 1 vs Merion 4
RiverCrest 2 vs Cedarbrook 2
Huntingdon Valley 3 vs Waynesborough 3
     
SEVENTEENTH CUP
Applebrook 1 vs Merchantville 1
Commonwealth National 2 vs Trenton 2
DuPont 3 vs Tavistock 2
     
EIGHTEENTH CUP
Penn Oaks 2 vs Manufacturers 3
Applecross 1 vs Hartefeld 1
Little Mill 2 vs French Creek 1
     
NINETEENTH CUP
Hershey's Mill 2 vs Old York Road 3
Stonewall 1 vs Springhaven 2
Aronimink 4 vs Huntingdon Valley 4
     
TWENTIETH CUP
St. Davids 3 vs Overbrook 3
Philadelphia Cricket 4 vs North Hills 2
Sandy Run 3 vs Burlington 1
     
TWENTY-FIRST CUP
Kennett Square 3 vs Old York - Chesterfield 2
Hartefeld 2 vs Whitemarsh Valley 3
RiverCrest 3 vs BYE
     
TWENTY-SECOND CUP
Doylestown 3 vs Talamore 2
Merion 5 vs Whitemarsh Valley 4
Trump National 1 vs Philadelphia Cricket 5
     
TWENTY-THIRD CUP
Rolling Green 2 vs White Manor 2
Downingtown vs UL at Torresdale 2