LOG IN  |  REGISTER
  2019 3RD TEAM MATCH SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

             

2019 Match Schedule

             

Tuesday, April 30, 2019

             
Home Team is listed in 1st column              
PHILADELPHIA CUP    
Merion 1 vs Gulph Mills 1
Wilmington 1 vs Huntingdon Valley 1
Sunnybrook 1 vs Philadelphia Cricket 1
     
SECOND CUP    
Commonwealth 1 vs Old York Road 1
Sandy Run 1 vs Medford Village 1
Aronimink 1 vs Merion 2
     
THIRD CUP    
DuPont 1 vs Radley Run 1
Riverton 1 vs Philadelphia Country 1
Overbrook 1 vs Manufacturers 1
     
FOURTH CUP    
Waynesborough 1 vs Doylestown 1
Llanerch 1 vs Philadelphia Cricket 2
Old York - Chesterfield 1 vs Indian Valley 1
     
FIFTH CUP    
Hershey's Mill 1 vs Chester Valley 1
Penn Oaks 1 vs Spring Ford 1
Gulph Mills 2 vs Whitemarsh Valley 1
     
SIXTH CUP    
Huntingdon Valley 2 vs Philmont 1
Little Mill 1 vs Wilmington 2
Whitford 1 vs Trenton 1
     
SEVENTH CUP    
RiverCrest 1 vs St Davids 1
Spring Mill 1 vs Cedarbrook 1
Tavistock 1 vs North Hills 1
     
EIGHTH CUP    
Yardley 1 vs Jericho 1
1912 Club 1 vs Aronimink 2
Talamore 1 vs Kennett Square 1
     
NINTH CUP    
Springhaven 1 vs Rolling Green 1
Merion 3 vs Medford Lakes 1
Brookside-Pottstown 1 vs Sandy Run 2
     
TENTH CUP    
Whitemarsh Valley 2 vs Blue Bell 1
West Chester 1 vs Sunnybrook 2
DuPont 2 vs Philadelphia Country 2
     
ELEVENTH CUP    
Old York Road 2 vs Fieldstone 1
Philadelphia Cricket 3 vs Aronimink 3
Concord 1 vs Waynesborough 2
     
TWELFTH CUP    
Bluestone 1 vs Union League - Torresdale 1
LuLu 1 vs Manufacturers 2
Spring Ford 2 vs Overbrook 2
     
THIRTEENTH CUP    
Wilmington 3 vs Gulph Mills 3
Riverton 2 vs Indian Valley 2
Radley Run 2 vs Moorestown 1
     
FOURTEENTH CUP    
RiverCrest 2 vs Doylestown 2
Laurel Creek 1 vs Lookaway 1
St. Davids 2 vs Chester Valley 2
     
FIFTEENTH CUP    
Philadelphia Country 3 vs Radnor Valley 1
Medford Village 2 vs Phoenixville 1
Kennett Square 2 vs White Manor 1
     
SIXTEENTH CUP    
Merion 4 vs Bala 1
Cedarbrook 2 vs Llanerch 2
French Creek 1 vs Huntingdon Valley 3
     
SEVENTEENTH CUP    
Tavistock 2 vs Merchantville 1
Trenton 2 vs Applebrook 1
Waynesborough 3 vs Commonwealth 2
     
EIGHTEENTH CUP    
Penn Oaks 2 vs DuPont 3
Stonewall vs Hartefeld 1
Applecross 1 vs Little Mill 2
     
NINETEENTH CUP    
Philadelphia Cricket 4 vs Old York Road 3
Hershey's Mill 2 vs RiverCrest 3
Aronimink 4 vs Springhaven 2
     
TWENTIETH CUP    
Burlington 1 vs St. Davids 3
Overbrook 3 vs North Hills 2
Huntingdon Valley 4 vs Sandy Run 3
     
TWENTY-FIRST CUP    
Trump National 1 vs Kennett Square 3
Whitemarsh Valley 3 vs Talamore 2
Philadelphia Cricket 5 vs Merion 5
     
TWENTY-SECOND CUP    
Doylestown 3 vs White Manor 2
Rolling Green 2 vs RiverCrest 4
Union League - Torresdale 2 vs Downingtown 1