LOG IN  |  REGISTER
  2019 2ND TEAM MATCH SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

2019 Match Schedule

Friday, April 26, 2019

Home Team is listed in 1st column
PHILADELPHIA CUP    
Merion 1 vs Philadelphia Cricket 1
Gulph Mills 1 vs Huntingdon Valley 1
Wilmington 1 vs Sunnybrook 1
     
SECOND CUP    
Merion 2 vs Medford Village 1
Old York Road 1 vs Aronimink 1
Commonwealth 1 vs Sandy Run 1
     
THIRD CUP    
Philadelphia Country 1 vs DuPont 1
Radley Run 1 vs Overbrook 1
Manufacturers 1 vs Riverton 1
     
FOURTH CUP    
Llanerch 1 vs Waynesborough 1
Philadelphia Cricket 2 vs Indian Valley 1
Doylestown 1 vs Old York - Chesterfield 1
     
FIFTH CUP    
Spring Ford 1 vs Hershey's Mill 1
Penn Oaks 1 vs Gulph Mills 2
Chester Valley 1 vs Whitemarsh Valley 1
     
SIXTH CUP    
Wilmington 2 vs Philmont 1
Huntingdon Valley 2 vs Whitford 1
Trenton 1 vs Little Mill 1
     
SEVENTH CUP    
North Hills 1 vs St Davids 1
Cedarbrook 1 vs RiverCrest 1
Tavistock 1 vs Spring Mill 1
     
EIGHTH CUP    
Jericho National 1 vs Kennett Square 1
1912 Club 1 vs Talamore 1
Aronimink 2 vs Yardley 1
     
NINTH CUP    
Sandy Run  2 vs Springhaven 1
Merion 3 vs Rolling Green 1
Medford Lakes 1 vs Brookside-Pottstown 1
     
TENTH CUP    
Whitemarsh Valley 2 vs West Chester 1
Sunnybrook 2 vs Philadelphia Country 2
Blue Bell 1 vs DuPont 2
     
ELEVENTH CUP    
Fieldstone 1 vs Concord 1
Aronimink 3 vs Old York Road 2
Philadelphia Cricket 3 vs Waynesborough 2
     
TWELFTH CUP    
Bluestone 1 vs Manufacturers 2
Overbrook 2 vs LuLu 1
Union League - Torresdale 1 vs Spring Ford 2
     
THIRTEENTH CUP    
Gulph Mills 3 vs Riverton 2
Moorestown 1 vs Wilmington 3
Indian Valley 2 vs Radley Run 2
     
FOURTEENTH CUP    
St. Davids 2 vs Laurel Creek 1
Chester Valley 2 vs RiverCrest 2
Doylestown 2 vs Lookaway 1
     
FIFTEENTH CUP    
White Manor 1 vs Medford Village 2
Radnor Valley 1 vs Phoenixville 1
Philadelphia Country 3 vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP    
Bala 1 vs French Creek 1
Huntingdon Valley 3 vs Llanerch 2
Cedarbrook 2 vs Merion 4
     
SEVENTEENTH CUP    
Commonwealth 2 vs Merchantville 1
Applebrook 1 vs Tavistock 2
Waynesborough 3 vs Trenton 2
     
EIGHTEENTH CUP    
DuPont 3 vs Applecross 1
Penn Oaks 2 vs Hartefeld 1
Little Mill 2 vs Stonewall 1
     
NINETEENTH CUP    
Old York Road 3 vs Hershey's Mill 2
Springhaven 2 vs Philadelphia Cricket 4
RiverCrest 3 vs Aronimink 4
     
TWENTIETH CUP    
Sandy Run 3 vs Overbrook 3
Burlington 1 vs Huntingdon Valley 4
St. Davids 3 vs North Hills 2
     
TWENTY-FIRST CUP    
Kennett Square 3 vs Philadelphia Cricket 5
Talamore 2 vs Merion 5
Whitemarsh Valley 3 vs Trump National 1
     
TWENTY-SECOND CUP    
Rolling Green 2 vs Doylestown 3
Downingtown 1 vs White Manor 2
Union League - Torresdale 2 vs RiverCrest 4