LOG IN  |  REGISTER
  2019 1ST TEAM MATCH SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

2019 Match Schedule

Tuesday, April 23, 2019

 

Home Team is listed in 1st column

PHILADELPHIA CUP    
Merion 1 vs Wilmington 1
Huntingdon Valley 1 vs Sunnybrook 1
Philadelphia Cricket 1 vs Gulph Mills 1
     
SECOND CUP    
Sandy Run 1 vs Old York Road 1
Merion 2 vs Commonwealth 1
Medford Village 1 vs Aronimink 1
     
THIRD CUP    
Riverton 1 vs Radley Run 1
DuPont 1 vs Overbrook 1
Manufacturers 1 vs Philadelphia Country 1
     
FOURTH CUP    
Llanerch 1 vs Doylestown 1
Indian Valley 1 vs Waynesborough 1
Philadelphia Cricket 2 vs Old York - Chesterfield 1
     
FIFTH CUP    
Spring Ford 1 vs Chester Valley 1
Whitemarsh Valley 1 vs Penn Oaks 1
Hershey's Mill 1 vs Gulph Mills 2
     
SIXTH CUP    
Whitford 1 vs Philmont 1
Trenton 1 vs Wilmington 2
Little Mill 1 vs Huntingdon Valley 2
     
SEVENTH CUP    
RiverCrest 1 vs North Hills 1
St. Davids 1 vs Spring Mill 1
Tavistock 1 vs Cedarbrook 1
     
EIGHTH CUP    
Yardley 1 vs Talamore 1
Aronimink 2 vs Jericho National 1
Kennett Square 1 vs 1912 Club 1
     
NINTH CUP    
Sandy Run  2 vs Merion 3
Medford Lakes 1 vs Rolling Green 1
Springhaven 1 vs Brookside-Pottstown 1
     
TENTH CUP    
Philadelphia Country 2 vs Blue Bell 1
Sunnybrook 2 vs Whitemarsh Valley 2
West Chester 1 vs DuPont 2
     
ELEVENTH CUP    
Fieldstone 1 vs Philadelphia Cricket 3
Waynesborough 2 vs Aronimink 3
Old York Road 2 vs Concord 1
     
TWELFTH CUP    
Manufacturers 2 vs UL Torresdale 1
Spring Ford 2 vs LuLu 1
Overbrook 2 vs Bluestone 1
     
THIRTEENTH CUP    
Riverton 2 vs Moorestown 1
Wilmington 3 vs Radley Run 2
Gulph Mills 3 vs Indian Valley 2
     
FOURTEENTH CUP    
RiverCrest 2 vs Laurel Creek 1
Chester Valley 2 vs Doylestown 2
Lookaway 1 vs St. Davids 2
     
FIFTEENTH CUP    
Philadelphia Country 3 vs White Manor 1
Radnor Valley 1 vs Medford Village 2
Phoenixville 1 vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP    
Bala 1 vs Huntingdon Valley 3
Llanerch 2 vs Merion 4
French Creek 1 vs Cedarbrook 2
     
SEVENTEENTH CUP    
Commonwealth 2 vs Applebrook 1
Tavistock 2 vs Trenton 2
Merchantville 1 vs Waynesborough 3
     
EIGHTEENTH CUP    
Stonewall 1 vs Penn Oaks 2
Hartefeld 1 vs Applecross 1
DuPont 3 vs Little Mill 2
     
NINETEENTH CUP    
RiverCrest 3 vs Philadelphia Cricket 4
Aronimink 4 vs Hershey's Mill 2
Springhaven 2 vs Old York Road 3
     
TWENTIETH CUP    
North Hills 2 vs Burlington 1
Huntingdon Valley 4 vs Overbrook 3
St. Davids 3 vs Sandy Run 3
     
TWENTY-FIRST CUP    
Kennett Square 3 vs Merion 5
Trump National 1 vs Talamore 2
Whitemarsh Valley 3 vs Philadelphia Cricket 5
     
TWENTY-SECOND CUP    
Doylestown 3 vs RiverCrest 4
White Manor 2 vs UL Torresdale 2
Rolling Green 2 vs Downingtown 1