LOG IN  |  REGISTER

Philadelphia Cup Challenge
Gulph Mills 1 Sandy Run 1
 Result Player Player Result
8 & 6  AK Frazier Cassidy Gavaghan  
5 & 4 Dina Gibson Sharon Eichenlaub  
5 & 4 Missy Wietlisbach Deb Smeltzer  
19th Hattie Laveran Linda Schmitz  
  Maggie Condon-Koar Michele Gavaghan  
  Blair Condon  Sue Harrigan  
  Laura Rainsford Lorraine Acierno  
 Gulph Mills 1 wins.

 

2nd Cup Challenge
 Commonwealth Nat'l 1 Overbrook 1
 Result Player Player Result
3 & 2  Ashley Cassidy Olivia Traynor  
 5 & 4 Karen Siegel Karen McFadden  
3 & 1 Kelsey Luber Joann Fisher  
19th Linda Kennedy Sue Bert  
  Robin Lawlor Kate Loftus 1 up
  Tammy Johnson Ginny Bullock 2 & 1
  Heather Bassman Kristen Traynor 2 & 1
Commonwealth National 1 wins 4-3.

 

3rd Cup Challenge
  Philadelphia Cricket 2 Radley Run 1
 Result Player Player Result
  Bonnie Kay Nancy Jones 20th
 6 & 4 Ashley Watson Carole Eason  
  Karen Twait Jessica Hendrickson 4 & 2
  Sue Anderson Kim Pershouse 19th
5 & 4 Susie Berschler Barb Evanko  
2 up Laura Prochniak Sue Murta  
  Janeane Sloane Paula Roberts 4 & 3
 Radley Run 1 wins 4-3.

 

6th Cup Challenge
  Hershey's Mill 1 Kennett Square 1
 Result Player Player Result
  Karen Scott Meg Lawrence 6 & 5
5 & 4 Jen Jones Faith Dupuis  
5 & 4 Pat Carstensen Janet Beiler  
5 & 4 Susan Kelly Eleanor Schwandt  
  Joanne Collins Judy Pote 1 up
  Scottie DiGiacomo Karen Liska 2 & 1
4 & 3 Theresa Grentz Sylvia Umbreit  
Hershey's Mill 1 wins 4-3.

 

12th Cup Challenge
 Aronimink 3 Wilmington 3
 Result Player Player Result
 1 up Susan Selverian Bette Purzycki  
6 & 5 Jill Chambers Mary Harding Cist  
 5 & 4 Peggy Anne Bozzi Bernadette Murphy  
5 & 4 Sheryl Durham Susan Herrmann  
  Sherry Shaw Anju Patel  
  Gigi Scullin Catherine Dean-Gooderham  
  Joan Greenwald Leslie Porter  
Aronimink 3 wins.

 

14th Cup Challenge
  Laurel Creek 1 Llanerch 2
 Result Player Player Result
 5 & 3 Terry Zimmerman   Terri Solano  
 3 & 2  Christine Blessing  Marita Truax  
 5 & 4  Ineke Daniels  Brideen Gallagher  
 6 & 4  Eileen Ramasamy  Lynn Carbo  
 5 & 4  Terri Corbo  Janet Allman  
 5 & 4  Eileen Burke  Nora Bullock  
 2 up  Lynn Demerly  Barbara Burns  
 Laurel Creek wins 7-0.

 

18th Cup Challenge
  Applecross Springhaven 2
 Result Player Player Result
7 & 6 Samantha O'Donovan  Carol Freed  
9 & 7  Jennifer Bellwoar   Cheryl Fizzano  
7 & 5   Sandy Buckus Margot Cunningham   
1 up  Linda Rimmer   Irene Waitzman  
7 & 5   Laura Clark MaryAnn Bedwell   
   Roseann Wolf  Jody Aungst 1 up 
3 & 2   Diane Dooley Sally Schukaff   
 Applecross wins 6-1. 
[ Back ]