LOG IN  |  REGISTER
  2000 TOURNAMENTS: POWELL RESULTS

«  Go back

SCORES FOR THE ENTIRE FIELD

Players

Club Affiliation Class Powell Points
Joan  Higgins
Bill  Higgins
Indian Valley CC B 62
Kathleen  Metaxas
Greg Blair
Olde York CC B 60
Pat  Volansky
Mark  Monkhouse
Spring Mill CC A 56
Pat  Guenther
John  Guenther, Jr.
Heidelberg CC A 56
Patricia  Hirsekorn
Frederick  Hirsekorn
Tavistock CC A 56
Joyce  Harrison
Peter  Harrison
Waynesborough CC B 52
Carol  Dressel
Dan  Dressel
Spring-Ford CC A 52
Lynn  Wrobel
Tim  Black
Talamore at Oak Terrace CC B 52
Patricia Hughes  Gelardi
Steve  Gelardi
Manufacturers G & CC A 52
Marcia  Jones
James  Jones
Philadelphia Cricket Club A 52
Lorrie  Webb
Ken  Webb
Brookside CC A 48
Barbara  Rowe
Paul  Rowe
St. Davids GC B 48
Laura  Martin
Jack  Curley
Philadelphia Country Club A 46
Heidi  Greenleaf
Richard  Greenleaf
Sunnybrook GC A 46
Kim  Gallagher
Chris  Gallagher
West Chester G & CC A 44
Terry  Garaguso
Joseph  Glynn
Llanerch CC B 44
Susan  Beausang
John  Beausang
Philadelphia Cricket Club A 44
Anne  Price
Chip  Price
Manufacturers G & CC A 44
Suzanne  Tercha
Donald  Tercha
Heidelberg CC A 44
Martha  Doman
Dave  Hansbarger
Spring Mill CC B 44
Mary  McAfee
William  Holbrook
Old York Road CC A 44
Sally  Curley
J. Wendell  Outhous
St. Davids GC A 44
Lynne  Thomson
Robert  Thomson
Sunnybrook GC A 44
Gretchen  Lenker
Craig  Larsen
Aronimink GC A 42
Linda  Forman
Richard  Mandel
Woodcrest CC A 42
Joyce  Dierks
Ed  Riley
Spring Mill CC B 42
Ann  Laughlin
Andy  Andreola
Riverton CC A 42
Rhonda  Venuto
Ralph  Venuto
Little Mill CC A 42
Patricia  Giubilato
Kevin  Roselle
Overbrook GC A 42
Barbie  Smith
David  Smith
Aronimink GC B 42
Meg Carr
William Greenway
Sandy Run CC A 42
Laura  Dolan
Larry  Dolan
Sandy Run CC A 40
Kathleen  Thompson
Andy  Thompson
Overbrook GC A 40
Anne  Brinsfield
Jay Royce  Brinsfield
Wilmington CC A 40
Bonnie  Shay
Joel  Rowe
Phoenixville CC A 40
Arlene  Peters
Philip  Peters
Spring Mill CC B 40
Bonnie  Kay
Philip  Siegel
Green Valley CC A 40
Janet  MacBean
N. Scott  MacBean
Gulph Mills GC A 40
Pat  Petroll
Pete  Petroll
Penn Oaks GC A 38
Susan  Trombley
Richard  Franklin
Stonewall A 38
Ann  Brennan
Steve  Duce
Little Mill CC A 38
Harriet  Horner Baisch
Wister  Baisch
Manufacturers G & CC B 38
Connie  O'Brien
James  O'Brien
Cedarbrook CC B 38
Debby  Prentice
Richard  Dobuski
Yardley CC A 38
Elizabeth  Conboy
Robert  Antler
Hopewell Valley GC A 38
Mary Jane  Wood
Craig  Wood
Penn Oaks B 36
Linda  Kennedy
George  McLaughlin
Commonwealth National GC A 36
Debbie  Craig
Brett  Diakon
Commonwealth National GC A 36
Debbie  Hines
John  Quattrocchi
Olde York CC A 36
June  Banks
Robert  Banks
Aronimink GC B 36
Bonnie  George
Michael  Rose
Philmont CC A 36
Barbara  Peoples
Donald  Peoples
Sandy Run CC B 34
Judy  Schreiber
Robert  Schreiber
Yardley CC B 34
Carol  Longacre
Robert  Longacre
Indian Valley CC B 34
Robin  Osborn
William  McCoy, II
Gulph Mills GC A 34
Jacqueline  Drygas
Robert  Drygas
Sandy Run CC A 34
Charlotte  Harris
Brendan  Kearney
Sandy Run CC B 32
Susan  Butz-Stavin
Robert  Stavin
Moselem Springs GC A 32
Mary Ann  Soldo
Ronald  Soldo
Cedarbrook CC A 32
Susan  Klauder
Jeffrey  Klauder
Manufacturers G & CC A 32
Maureen  Quinn
William  Quinn
Cedarbrook CC A 32
Maryland  Wanck
Nicholas  Wanck
Huntingdon Valley CC B 32
Erma  Uhle
Steven  Sayers
Lu Lu CC B 30
Mitzi  Polachek
Peter  Polachek
Cedarbrook CC B 30
Polly  Wulsin
Bill  Webster
Gulph Mills GC A 28
Carmela  Rogers
Robert  Rogers
Moorestown Field Club A 28
Tilda  Rizzo
Frank  Rizzo
Cedarbrook CC A 28
Linda  Butz
Wayne Butz
St. Davids GC A 28
Christine  Testa
Charles  Testa
Old York Road CC A 28
Mary Ann  Roselle
Charles  Roselle, Jr.
Overbrook GC B 28
Jill  Susi
Robert  King
Whitemarsh Valley CC A 28
Marie  O'Connor
Jim  O'Connor
Moorestown Field Club A 26
Maryann  Hajdu
Karl Deblitzk
Riverton CC A 26
Joan  Henry
Don  Henry
Yardley CC B 26
Fran  Baldt
David  Baldt
Moorestown Field Club B 24
Kathy  Robson
Charles  Kane
Rolling Green GC B 24
Sandra  Van As
Andre  Van As
Hersheys Mill GC B 24
Elizabeth  Howard
James  Mackey
Phoenixville CC A 24
Clara  McKnight
Jesse  McKnight
Hersheys Mill GC B 22
Sue  Collins
I. William  Collins
Brookside CC B 22
Carolyn  Hellauer
James  Hellauer
Sunnybrook GC A 22
Connie  Glynn
Sean  Glynn
Llanerch CC B 20
Helen  Cupo
Frederick  Weiler
Sandy Run CC B 20
Marjorie  Crandell
Robert  Crandell
Kennett Square G & CC B 20
Nancy  Lawson
Andrew  Lawson, Jr.
Overbrook GC B 20
Colleen  Marsini
John  Marsini
Llanerch CC A 18
Sue  Byerly
Robert  Byerly
Indian Valley CC B 18
Sara  Stoll
Peter  Stoll
Cedarbrook CC B 12
Audrey Stratman
John Stratman
Hersheys Mill GC B 12
Peg  Ford
Richard  Ford
Hersheys Mill GC B 6
Dorie  Allen
Robert  Allen
Burlington CC B 0
Ellen  Eyre
Peter  Miller
Gulph Mills GC A DNS
Lenore  Gaffney
Joseph  Gaffney
Cedarbrook CC A DNS
Judith  Mackleer
Boyd  Mackleer
Hersheys Mill GC A DNS
Sara  Schmid
Edward  Schmid
Coatesville CC B DNS
Eileen  Pluck
Lawrence  Pluck
Blue Bell CC A DNS
Ann  Cohn
Roger  Cohn
Blue Bell CC A DNS
Karen  McFadden
Francis  McFadden
Overbrook GC A DNS
Agnes  Smart
John  Smart
Cedarbrook CC B DNS