LOG IN  |  REGISTER
  2000 TOURNAMENTS: HUSBANDWIFEA RESULTS

«  Go back

SCORES FOR THE ENTIRE FIELD

Wife Husband Club Affiliation Out-In Total
Gross
Karen  McFadden Francis  McFadden Overbrook GC 35-35 70
Loraine  Jones Edward  Jones Merion GC 36-37 73
Janice  Albert S. Peter  Albert Green Valley CC 37-37 74
Pat  Guenther John  Guenther, Jr. Heidelberg CC 37-37 74
Lindsay  Forgash E. Michael  Forgash Merion GC 35-39 74
Tracy  Pletz Buddy  Reed Fieldstone Golf Club 37-38 75
Denise  Rolfe Randall  Rolfe Huntingdon Valley CC 39-37 76
Susan  Sawyer Terrence  Sawyer Yardley CC 38-38 76
Ann  Cohn Roger  Cohn Blue Bell CC 36-41 77
Susan  Tall John  Tall Spring-Ford CC 38-40 78
Mary Ann  Soldo Ronald  Soldo Cedarbrook CC 41-37 78
Karen  Krauss Emil  Krauss Links GC 41-38 79
Carol  Wlotko Robert  Wlotko Llanerch CC 41-39 80
Nancy  Porter Robert  Engman Merion GC 38-42 80
Cathy  McClatchy Tim  McClatchy Whitford CC 40-40 80
Betsy  Barnett Ronald  Barnett Meadowlands CC 40-41 81
Sonja  Stutchfield Richard  Stutchfield Little Mill CC 43-38 81
Diane  Abrams Ronald  Abrams Brandywine CC 38-43 81
Christine  Gregor Frank  Gregor Huntingdon Valley CC 40-42 82
Kathleen  Thompson Andy  Thompson Overbrook GC 44-38 82
Dale Taylor Rick Taylor Philadelphia Cricket Club 41-41 82
Judith  Cooke William  Cooke, Jr. Spring-Ford CC 41-42 83
Janet  MacBean N. Scott  MacBean Gulph Mills GC 41-42 83
Wendy  Frampton John  Frampton Whitemarsh Valley CC 45-38 83
Evelyn  Doyle John  Doyle, III Doylestown CC 42-41 83
Carol  Fager William  Fager Rolling Green GC 39-45 84
Barbie  Smith David  Smith Aronimink GC 41-43 84
Gina  Glancy Joseph  Glancy Whitford CC 37-47 84
Brenda  Wily Brent  Wily Berkleigh CC 43-41 84
Carole  Eason Thomas  Eason Radley Run CC 39-46 85
Wynn  Harris Robert  Harris Blue Bell CC 42-43 85
Marsha  Levin Howard  Levin Little Mill CC 42-43 85
Carolyn  Hellauer James  Hellauer Sunnybrook GC 41-46 86
Jill  Cardamone Gregory  Cardamone Spring-Ford CC 42-44 86
Susan  Butz-Stavin Robert  Stavin Moselem Springs GC 42-44 86
Sheila  Selby John  Selby Huntingdon Valley CC 40-46 86
Taffy  Greenway William  Greenway Sandy Run CC 39-47 86
Patricia  Hirsekorn Frederick  Hirsekorn Tavistock CC 43-44 87
Marcia  Jones James  Jones Philadelphia Cricket Club 42-45 87
Dan  Dressel Carol  Dressel Spring-Ford CC 45-42 87
Susan  Sayer Henry  Sayer Huntingdon Valley CC 44-43 87
Beverly  Brennan William  Brennan Spring-Ford CC 46-42 88
Carmela  Rogers Robert  Rogers Moorestown Field Club 42-46 88
Nancy  Franko George  Franko Greenacres CC 44-44 88
Margie  Brown William  Brown, III Kennett Square G & CC 42-46 88
Elizabeth  Howard James  Mackey Phoenixville CC 42-46 88
Eileen  Pluck Lawrence  Pluck Blue Bell CC 46-42 88
Bonnie  Kay Michael  Kay, M.D. Green Valley CC 46-42 88
Lynda  Cranmer Jay  Cranmer Moorestown Field Club 42-47 89
Irene  Hilt George  Hilt Burlington CC 45-44 89
Joanne  Dorey Fred  Dorey Tavistock CC 44-45 89
Terry  Morrissey Dennis  Morrissey Medford Lakes CC 45-44 89
Lorrie  Webb Ken  Webb Brookside CC 46-43 89
Patricia  Giubilato Marco  Giubilato Overbrook GC 45-45 90
Ann  Higgins William  Higgins, Jr. Merion GC 46-44 90
Anne  Price Chip  Price Manufacturers G & CC 45-46 91
Pat  Petroll Pete  Petroll Penn Oaks GC 48-43 91
Gina  Gleason Craig  Gleason North Hills CC 46-45 91
Caroline  Coleman James  Coleman Rolling Green GC 45-46 91
Arlene  DelPizzo John DelPizzo Llanerch CC 47-44 91
Vinny  West Howard  West Merion GC 44-48 92
Sarah  Silcox Charles Silcox Moorestown Field Club 45-48 93
Colleen  Marsini John  Marsini Llanerch CC 49-45 94
Ray  Gordon Joseph  Gordon Gulph Mills GC 45-50 95
Christine  Testa Charles  Testa Old York Road CC 49-47 96
Rhonda  Venuto Ralph  Venuto Little Mill CC 37-42 97
Marie  O'Connor Jim  O'Connor Moorestown Field Club 49-50 99
Jeanne  Flynn Thomas  Flynn Little Mill CC 53-46 99
Mary Ann  McGuire Mick  McGuire Radley Run CC 49-50 99
Marge  Leish Calvin  Leish Yardley CC 51-50 101
Mimi  Asplundh Paul  Asplundh Huntingdon Valley CC 54-47 101
Marjorie  Riley Clement  Riley Kennett Square G & CC 53-53 106
Carol  Longacre Henry  Longacre Indian Valley CC   No Card
Mary Ann  Frampton Edward  Frampton Whitemarsh Valley CC   No Card
Susan  Gerhart Scott  Gerhart Heidelberg CC   DNS
Iris  Sitkin Barry  Yaches, Esq. Philmont CC   DNS
Debra  Wycoff W. Kirk  Wycoff Whitemarsh Valley CC   DNS
Karen  Hendricks John  Hendricks Indian Valley CC   DNS
Lenore  Gaffney Joseph  Gaffney Cedarbrook CC   DNS
Elaine  Boorman John  Boorman Overbrook GC   DNS